#książki, #book, #recenzja,  podsumowanie

Podsumowanie kwietnia

Pod względem ilości przeczytanych książek, kwiecień nie przedstawia się zbyt imponująco, ale przesilenie wiosenne i przeciągające się świętowanie urodzin zrobiły swoje. Na szczęście skromna ilość wcale nie przełożyła się na jakość i właściwie każda z przeczytanych w ubiegłym miesiącu książek była w jakiś sposób wyjątkowa. A oto one:

1. Wielkie kłamstewka – świetnie napisana powieść, bez lukru i mdłych relacji. Autorka wiarygodnie przedstawiła rzeczywistość i problemy współczesnych kobiet.

2. Gra królowych – znakomita pozycja dla miłośników historii. Ciekawa, dobrze napisana – zdecydowanie polecam!

3. Tylko mnie pogłaszcz – liryczny monolog, bardzo romantyczny i pełen uroku, jednak czasem nie potrafiłam się odnaleźć w tej jednostronnej relacji.

4. Pierwszy bandzior – najbardziej zwariowana i przewrotna powieść jaką przeczytałam w życiu. Pewnie nie każdemu się spodoba, ale i tak polecam.

5. Dziewczynka, która wypiła księżyc – bardzo złożona i pełna niejednoznacznych bohaterów baśń dla nieco starszych czytelników.

6. Zmagania o Beksińskiego – zbiór wspomnień i przemyśleń Piotra Dmochowskiego. Niezwykle ciekawa lektura, która skończyła się zdecydowanie zbyt szybko.

Oprócz wymienionych tytułów w kwietniu przeczytałam książkę wyjątkową. Choć dedykowana najmłodszym czytelnikom nie mogło jednak jej zabraknąć w moim zestawieniu. A książką, o której mówię jest:

Zwierzokracja – niezwykle wartościowa książka, która swoją szatą graficzną cieszy oko. To nie tylko piękne ilustracje, ale również mądre przesłanie.

Najlepszą książką kwietnia zostają:

Zmagania o Beksińskiego

za niezwykle ciekawe i trafne spostrzeżenia na temat rzeczywistości

I to by było na tyle, jeśli chodzi o kwiecień. A co w maju? W maju będzie się działo! Przede wszystkim dlatego, że przez cały miesiąc będziemy świętować pierwsze urodziny bloga. Będą konkursy, ale to nie wszystko, bo w planach mam tak ogromne zmiany, że aż mnie skręca od trzymania tego w tajemnicy. Wszystkiego dowiecie się już wkrótce.

Słonecznej i zaczytanej majówki!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *