#książki, #book, #recenzja

Wirus i inne drobne ustrojstwa

Tytuł: Wirus i inne drobne ustrojstwa

Autor: Boguś Janiszewski, Max Skowider

Wydawnictwo: Publicat

Rok wydania: 2020

 

Opis ze strony wydawnictwa:

Nie bój się! Poznaj przeciwnika i dowiedz się, jak sobie z nim poradzić.
Nowa książka duetu Boguś Janiszewski, Max Skorwider.
Jej bohaterem jest Piotrek. Piotrek to wirus zwierzęcy. Choć tata tłumaczył mu, że wirusom trudno przeskakiwać z jednego gatunku na drugi, Piotrek marzy o tym, by zarażać ludzi. Bo tylko wtedy może zrobić światową karierę. Czy mu się to uda? Przeczytaj tę historię do końca.

 

Jak Piotrek zrobił pandemię

Mam ogromną słabość do książek dedykowanych najmłodszym, które mają ogromny potencjał edukacyjny, ze szczególnym uwzględnieniem serii To, o czym dorośli Ci nie mówią. To wielka sztuka pisać prosto o trudnych sprawach, tak by najmłodsi byli w stanie wszystko zrozumieć, a starsi nie umierali z nudów. Temat kolejnej części został narzucony przez otaczającą nas rzeczywistość ? szalejącą pandemię. Jak do niej doszło? Czym są wirusy? Czym różnią się od bakterii? To wszystko (i jeszcze więcej) opowie nam Piotrek.

Wirus trzyma poziom poprzednich części serii. Wiedza przekazywana jest w sposób atrakcyjny wizualnie, lekki, zabawny, ale nie infantylny. Tym, którzy znają już poprzednie publikacje duetu Janiszewski – Skowider mogę powiedzieć, że panowie – jak w poprzednich publikacjach – utrzymują balans między żartobliwym stylem i aspektami edukacyjnymi.

Jeżeli szukacie jakiejś książki, która pomoże najmłodszym zrozumieć czym jest epidemia i jak możemy sobie z nią poradzić, zdecydowanie mogę polecić Wam Wirusa i inne drobne ustrojstwa – sporą porcję wiedzy, zabawne ilustracje i lekkie pióro. Jedna uwaga ? starsze dzieci bez problemu powinny prowadzić sobie z zawartością książki, jednak najmłodsi czytelnicy mogą potrzebować wsparcia i dodatkowego objaśnienia. Nie wahajcie się i sięgnijcie po historię pewnego Piotrka, który od kilku miesięcy uprzykrza nam życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *