#książki, #book, #recenzja

Freddie Mercury. The Great Pretender. Wielki Mistyfikator. Życie w obrazach

Tytuł: Freddie Mercury. The Great Pretender. Wielki Mistyfikator. Życie w obrazach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Arti

Rok wydania: 2020

 

Opis ze strony wydawnictwa:

Ta niezwykła książka to celebracja kolorowego życia jednego z największych showmanów, jakich świat kiedykolwiek widział: dziecka dorastającego na Zanzibarze, piosenkarza legendarnego zespołu rockowego Queen, artysty solowego, a przede wszystkim jednej z ikon popkultury dwudziestego wieku. Życie Freddiego Mercury?ego zostało przedstawione na wyjątkowych fotografiach i opatrzone wnikliwym tekstem.

Królewskie portfolio

Od czasu do czasu wydawnictwa dopieszczają fanów Queen kolejnymi biografiami członków zespołu, jednak pięknie wydane albumy to jednak ciągle rzadkość na polskim rynku wydawniczym. Na każdą kolejną premierę czekam z niecierpliwością i zawsze mam nadzieję, że spełni wszystkie moje oczekiwania. Nie inaczej było z najnowszą publikacją Wydawnictwa Arti.

Pierwsze co w tym przypadku rzuca się w oczy, to naprawdę ładne opracowanie graficzne wydania. Zamieszczone zdjęcia są bardzo wysokiej jakości, często w największym możliwym formacie. I zanim znowu pojawi się zarzut, że przecież wiele zdjęć można zobaczyć w Internecie odpowiem – owszem można. Nie zmienia to faktu, że zdjęcia w Sieci nie są najlepszej jakości, a przewijanie kolejnych grafik w wyszukiwarce to naprawdę nie to samo. W warstwie wizualnej w albumie nie znajduję żadnych wad.

Album to nie to samo, co biografia. Dla mnie oczywistym jest, że fani Queen i Freddiego nie sięgają po taką publikację, żeby zgłębiać historię zespołu. Treści więc jest niewiele i to nie jest zarzut. Zarzutem natomiast jest to, że tę niewielką ilość tekstu potraktowano tak bardzo po macoszemu. Przekład (oj, czasami można zgrzytać zębami w trakcie lektury) i redakcja poległy. Całe szczęście, że tekstu jest naprawdę niewiele, więc błędy nie zdążyły zepsuć frajdy z czytania/oglądania.

Biografii Mercury’ego i Queen pojawiło się sporo, więc jeżeli macie ochotę zgłębić losy zespołu i jego wokalisty, to na pewno znajdziecie coś odpowiedniego. Wielki Mistyfikator. Życie w obrazach biografią nie jest. Jest natomiast bardzo efektownie wydanym albumem, który z pewnością ucieszy każdego fana zespołu. Biorąc pod uwagę kosmiczne ceny publikacji tego typu, Great Pretender może okazać się bardzo atrakcyjnym nabytkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *