#książki, #book, #recenzja

Audrey. Życie, pasja, styl

Tytuł: Audrey. Życie, pasja, styl

Autor: Chiara Pasqualetti Johnson

Wydawnictwo: Wydawnictwo Słowne

Rok wydania: 2022

 

Opis wydawcy:

Audrey Hepburn to niezrównana ikona wdzięku i elegancji. W historii kina zapisała się jako jedna z najbardziej uwielbianych gwiazd. Łagodnym uśmiechem i niepowtarzalnym stylem potrafiła uwieść tłumy. Karierę rozpoczęła w szkole baletowej i stała się jedną z największych gwiazd Hollywood, uhonorowaną najbardziej prestiżowymi nagrodami.

Poznaj jej fascynujące życie i styl, który w wyjątkowy sposób wpłynął na popkulturę oraz szczegóły jej udziału w akcjach humanitarnych, dzięki którym pod koniec życia niosła pomoc dzieciom na całym świecie. Zobacz piękne fotografie ukazujące ponadczasowy styl legendarnej gwiazdy „Rzymskich wakacji”, „Sabriny”, „Śniadania u Tiffany’ego” i „My Fair Lady”.

 

Ponadczasowa klasa

Kino przyczyniło się do powstania wielu ikon popkultury. Jedną z nich była Audrey Hepburn, która – pomimo uroku dziewczyny z sąsiedztwa – zawsze prezentowała się zjawiskowo. Daleko jej było do taniości i masowości, często kojarzonych z popkulturą. Książka Chiary Pasqualetti Johnson opisuje styl aktorki, przy okazji przybliżając najważniejsze fakty z jej życia oraz role filmowe.

Audrey. Życie, pasja, styl to przede wszystkim zbiór fantastycznych fotografii przedstawiających kultowe stylizacje Hepburn – zarówno te z wielkiego ekranu, jak i z życia prywatnego aktorki (choć, jak wynika z treści książki, granica między garderobą filmową a prywatną była dość płynna). Pasqualetti stara się przybliżyć czytelnikom postać Audrey Hepburn – nie tylko jako znanej aktorki, ale również utalentowanej tancerki, muzy Huberta de Givenchy, ambasadorki UNICEF oraz w najważniejszej spośród wszystkich życiowych ról (zdaniem samej Audrey) – matki i żony. Niezależnie od momentu, w którym znajdowała się kariera Hepburn, jedno pozostawało niezmienne – szczery uśmiech i życzliwość, którą potrafiła zjednać sobie każdego.

Audrey. Życie, pasja, styl to pozycja idealna zarówno dla miłośników kina jak i mody. Fanów Audrey Hepburn, którzy mają za sobą lekturę wielu jej biografii, zachęcić mogą przepiękne fotografie, których w innych publikacjach nie ma tak wiele (a na pewno nie w takiej jakości), a dla osób, które cenią talent aktorski Hepburn lub jej styl (albo obie te rzeczy), a wcześniej nie czytały żadnej jej biografii, pozycja Chiary Pasqualetti Johnson będzie znakomitym wyborem na dobry początek.

 

 

 

***

 

Audrey. Życie, pasja, styl do kupienia na Bonito

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *