#książki, #book, #recenzja

Podsumowanie roku 2021

Witajcie w roku 2022! Ubiegły rok na pewno nie należał do najłatwiejszych i – miejmy nadzieję – ten który się zaczął, będzie dużo lepszy. Z zeszłorocznych postanowień noworocznych udało mi się zrealizować wszystko, co chciałam – nie marnować czasu na odmóżdżające filmiki w Internecie i seriale, i czytać, czytać, czytać. Ostatecznie udało mi się przeczytać 107 książek (z założonych 52). Pod względem czytelniczym 2021 wypadł bardzo dobrze i wyrównanie, do tego stopnia, że naprawdę trudno było mi wybrać najlepsze książki do podsumowania. Przejdźmy do rzeczy – oto przegląd najlepszych książek – kolejność dowolna.

 

Literatura polska

 

Literatura zagraniczna

 

Klasyka literatury

 

Biografie i literatura faktu

 

Literatura młodzieżowa

 

W 2021 roku nie przytrafiły mi się jakieś szczególne czytelnicze rozczarowania – nic, co mogłabym nazwać grafomanią – ale przeczytałam kilka książek, z którymi nie było mi po drodze – Fabryka os, Niepokój przychodzi o zmierzchu, Pół roku na SaturnieBłękit, Odeszło, zostało, Dwanaście prac Herkulesa, Autostopem przez galaktykę, Apeirogon. Nie są to książki, których sięgnięcia stanowczo bym odradzała, a nawet zachęcam, żeby sprawdzić na własnej skórze, u mnie po prostu się nie sprawdziły.

W nowym roku życzę nam wszystkim pogody ducha. Oby sięganie po książkę było jak najrzadziej ucieczką od smutnej rzeczywistości.

Zaczytanego 2022 roku!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *